Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı

2 Dev Firmadan Ortak Proje

 

2 dev apple samsung

2 Dev Firmadan Ortak Proje

Cihaz sektörünün 2 dev firması Apple ve Samsung bir kez daha ortak proje’ye imza atacak. Gelecek yıl piyasaya sunulacak İPhone’lerin ekranları Samsung şirketinden.

Birkaç ay sonra Apple’nin yeni gözdesi İPhone 7 görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Fakat Apple gelecek senenin planlamasının temellerini atmış durumda.

Bazı kaynaklara göre Apple Samsung’dan 100 milyon adet 5.5-inç OLED ekran paneli sipariş etmiş. Ürünün kullanılacağı tarih ise 2017 olarak kararlaştırıldı. Aslında bu haberler pek de yeni sayılmaz geçtiğmiz yıl böle bir projenin olacağı konuşuluyordu fakat OLED ekranların 2018 yılında geçerli olacağı söyleniyordu fakat şimdi ise 1 yıl erkene çekilmiş durumunda.

Araştırmacılar 2017 de çıkacak olan İPhone Plus’da 5.8-inç ekran olacağından bi hayli eminler. Buda iPhone SE’nin yeni versiyonu ya da benzeri şekilde farklı bir iPhone modeli gelir mi?” sorusunu kafamızda dolandırıyor.

Apple’nin OLED ekranlara geçiş yapmasındaki amaç üretim maliyetinin LCD ekranlara göre bi hayli düşük olması olarak düşünüyorum.

{webreeyer}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir