Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı

Amerika’da Ücretsiz 1 Yıllık VPS Sunucu Alabileceğinizi Biliyor Musunuz?

 

 

VPS (Virtual Private Server), sunucu niteliğine sip olan bir bilgisayarın fiziksel donanımının sanlaştırma programları sayesinde mantıksal olarak bölümlenmesi sonucunda ortaya çıkmış olan her bir sanal sunucuya verilen isim olarak bilinmektedir. Normal hostingler belirli sistem kaynağının tüketimini aşmayacak bir biçimde tasarlanmaktadır.  Web siteniz eğer hit durumda değilse normal hostinglerin kullanımı kafidir.

 

Diğer taraftan sitenizin hit oranı fazla ise ya da sistem kaynaklarını fazla bir şekilde tüketiyor iseniz size hosting sağlayan firma belli bir ücret karşılığında ya da ücretsiz olarak VPS almak konusunda tavsiyede bulunacaktır. Dedicated sunucusuna göre daha ucuz olarak bilinen VPS ’nin mantık olarak dedicated sunucusu gibi çalışsa bile Network, CPU vs. gibi bileşenlerin ortak kullanmasından ötürü bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır.

 

En önemli hosting firması sağlayıcısı arasında yer alan Amazon Server tarafından sağlanan hizmet ile ücretsiz olarak VPS hizmeti sunmaktadır. Alacağınız bu hizmet ile süre sınırı olmaksızın VPS hizmetinden faydalanma durumu bulunmaktadır. Zira Amazon firması bu hizmetten yararlanmanız için belirli kriterler belirlemiştir. Amazon Server sitesine girdiğiniz anda mailiniz istenecek ve yazdığınız zaman sahte kullanıcılara, spamlara mani olmak adına sizi bir sıralamaya koyacak. Bu sıralama otuza kadar düştüğü zaman mail adresinize bir onay maili gelmek sureti ile kayıt olma şansına sahip olacaksınız.

 

Karşınızda belirecek olan ekrandan mail adresi bölümünü doldurup request invite butonuna basın, ardından da spam engelleme onayını yapıp ilerleyin. Sonra başvuru yaptığınız o anki sıranızı belirten bir ekran karşınıza çıkacak, o sıra otuza ulaştığında ücretsiz olarak VPS sahibi oluyorsunuz. Doldurmuş olduğunuz mail adresine bir mail onay linki gelecektir, mailinizi sıralamanızı hızlandırmak için onaylamanız gerekmektedir. Onay işini hallettikten sonra sıralamanızın düşmekte olduğunu fark edeceksiniz.

 

Diğer taraftan daha hızlı bir şekilde ilerlemek isterseniz Your Share Link yazısının altında bulunan referans linkinizi forum vb. yerlerde paylaşarak sıranın daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. Sıranızın güncel halini siteye girip aynı maili yazarak devamlı olarak görme şansınız bulunmaktadır. Bu işlemlerin sonunda artık hit olmuş olan sitenizin VPS hizmetine kavuşmuşsunuz demektir.

 

 

 

Siteye buradan ulaşabilirsiniz: https://aws.amazon.com/ec2/

{webreeyer}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir