Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Uzay Teknolojileri 0

UZAY VE UFO GERÇEKLERİNDEN BİR DEMET

UFO GERÇEĞİ

Son gelişmeler eşliğinde NASA’nın “dünya dışı yaşam var-gibi (!) “ zorakilik temalı görünen basın açıklamalarında  paylaştığı bilgiler,  şu an olduğu kadar yakın zamanın gündemini de işgal edecek gibi görünüyor.  Fakat söz konusu NASA olunca, çalışmamıza “Evren’de yalnız mıyız?” gibi bir soru ile başlayamıyoruz, maalesef… Bu konuda, Ege Üniversitesi Fizik-Matematik bölümleri mezunu ve aynı zamanda  “Uluslararası Bilimsel ve Toplumsal kuruluşu” üyeliği olan değerli büyüğümüz Sn. İrfan Tan’ın kendi internet sitesindeki (www.irfantan.com) “Uzay Gerçekleri “ başlıklı yazılarını webReey olarak sırası ile yayınlayacağız.

Uzay konusunda, değerli büyüğümüz Sn. İrfan Tan’ın üçüncü yazısındaki bu cümle aslında NASA’nın bilimsel etik açısından düştüğü acizane durumu özetliyor gibi; “Bugün NASA ve benzerlerinin yeniymiş gibi ödenekleri artsın diye gıdım gıdım yaydıkları bilgiler daha 1973’te eskimeye başlamıştı.”

1.

2.

(BİRİNCİ FOTOĞRAF) :
AMERİKA’NIN 1971 MODELİ. ARİZONA, PHOENIX HAVA ÜSSÜNDE. 215 M.BOYUTUNDA .400 TON TAŞIMA YETİSİNDE. 160 KM/SAAT HIZ YAPABİLİYOR. HELYUMLU.
(İKİNCİ FOTOĞRAF) :
SOVYETLERİN ‘RUSYA 4001’ ADLI ARACI.
LENİN’İN DOĞUM YERİ ‘ULYANOVSK-ÖNCEKİ TÜRKÇE ADI SİMBİR’ KENTİNDEKİ ÜSTE.
200 KM/SAAT HIZA ULAŞABİLİYOR. 8000 METRE YÜKSEKTE SEYREDEBİLİYOR. 400 METRE BOYUTUNDA. 4000 TON YÜK YETİSİ VAR. ‘ISIL UÇAK’ TANIMLAMASINDA, SICAK HAVA KULLANIYOR.
(LENİN TÜRK KÖKENLİ OLDUĞUNU ONAYLIYOR. 1805’TE KURULMUŞ TATAR-TÜRK ‘KAZAN ÜNİVERSİTESİ’ MEZUNU. TOLSTOY’DAN LABOCEVSKİ’YE, TOGAN HOCA’DAN YUSUF AKÇURA’YA NİCE DORUK İNSANI YETİŞTİRMİŞ ÜNİVERSİTE’DİR. BUGÜN DE ÖNEMİNİ KORUMAKTADIR. DAHA GENİŞ BİLGİ İLETMEYE SÖZÜM VAR)
SONRAKİ YAZILARIMDA DA TARİHİ TAMAMLAMAYA SÖZ VERİYORUM.
YENİDEN ANIMSATIYORUM, BU FOTOĞRAFLAR VE KARDEŞLERİ ÇOK ÖZELDİR. ALINTI DEĞİLDİR. UZAYLI ARAMAYIN, BİZİZ.
İÇTEN SEVGİMLE.
İ.TAN

“Dostlarım,

Kayıplarımıza elbette çok üzülüyorum. Çözüme yönelirsek üzüntümüz azalabilir. Doğru kaynağı saptayıp, gereken tepkiyi göstermeliyiz. Türk milleti yani biz, Türkiye yani devletimiz, vatanımız 20. yüzyıl başındaki sömürgeci devletlerin Amerika Birleşik Devletleri’nin, Avrupa Birliği’nin bugün yeniden rezil, zalim saldırıları altındayız. İkinci Kurtuluş Savaşındayız. Unutmayalım.

Matematik mantıkta:

<Doğru ya da yanlış bir yargı taşıyan cümleye ‘önerme’ denir.> Övgü, sövgü, dilek… önerme değildir. Kahrolsun, yaşasınlı söyleyişler de.

Doğru önerme oluşturmadan, doğru soru sorulamaz. Doğru soru sorulamazsa doğru çözüm bulunamaz.

Bugüne dek insanlara soyut benzetmelere kızma, bağırma– kandırmacası, saptırmacası dayatıldı.

‘Enflasyon canavarı’, ‘trafik canavarı’, ‘terör belası’…na yazıyla, karikatürle, sözle, yürüyüşle… karşı çıkıldığı sanıldı.

Ne demek ‘canavar’, ne demek ‘bela’ ne demek ‘üst akıl’ ?

‘Enflasyon’ için kapitalizmi,

‘trafik’ için yanlış ve yetersiz eğitimi,

‘terör’, ‘üst akıl’ için emperyalizmi yıkmaya, yok etmeye yürüyelim.

Amerika’yı, Avrupa’yı kovmayı, tam bağımsızlığımız için savaşmayı amaçlayan tüm çabalar yarardan çok, yatıştırarak gerçeği örtmek zararını getirecektir.

On binlerce büyük, büyücek, taşeron firmaya para aktarılmaya insanları şaşkın-sapkın şartlamaya yarayan ‘NASA’ işsizlikten bunalımdaki Avrupalı inşaat firmalarına, diğer teknoloji firmalarına  nefes aldırmak için kurulan ‘CERN’ rezaletlerini daha sonra anlatacağım.

Eskiden İsviçleri doktorlar buluş (!) döktürürdü. Şimdi ise İskoç bilim (!) adamları çıktı.

Bilimin Batı eliyle düşürüldüğü acıklı durumu da ayrıca yazacağım.

Savaşlar, bunalımlar öncesi ve sonrasında dünyaya böyle bilim (!) kuruluşlarından dolu dolu uzay haberleri, olağanüstü buluşlar haberleri dolu dolu yayılır.

İlk gençliğimde uçan purolar da vardı uçan dairelerin yanında. Sonraları ‘nötron bombası’ da buldular! Çok uzun yıllardır bildiğim gerçeklerden ‘uçan daire’lerin gerçeğini bu çamur ortamda paylaşmakta ikircikliydim.

UFO, UFA vardır:

(i) Başkurdistan’ın başkenti.(Zeki Velidi Togan Hocamızın 1920’de kurduğu, şimdi Rusya Federasyonu’nun Türk Cumhuriyetlerindendir.)

(ii) Diğerlerinde, ikisinin gerçek fotoğraflarını yayınlıyorum. İkisini birlikte gören ilk insanlardan oldunuz.

Kaynak :http://irfantan.com/

{webreeyer}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir