artik-telefonlariniz-daha-kisa-surede-sarj-olacak
BİLİM 18 2

Artık Telefonlarınız Daha Kısa sürede Şarj Olacak !!

Artık Telefonlarınız Daha Kısa sürede Şarj Olacak !!

Bü tün gün ellerimizden düşürmediğimiz telefonlarımız tabletlerimizdir,  herkes bunu gayet iyi bilmekte hata telefonlar ile ilgili bir çok haber ve duyum biliniyor, telefonsuz yola çıkamayanlar, okula gittiğinde kitapların arasında ellerinden telefonu düşürmeyenler cafede piriz yanından oturanlar, yurtlarda pansiyonlarda priz kavgasına düşenler, ceplerinde her yerde uzun kablolu şarj aleti gezdirenler veya ağır powerbank taşıyanlar sizler için oldukça mutlu edici kısa süreli bir gelecekte çok güzel haberler var konuyu okuyun deriz..

University of CentralFlorida’da görev yapan bilim adamlarının geliştirmiş olduğu şarj ile ömrü kısalmayanyepyeni bir kapasitör geliştirdi, yani her kesin anlayacağı üzere şarj sorunu ortadan kalkacaktır.

artik-telefonlariniz-daha-kisa-surede-sarj-olacak1111

Bu Pil STANDART PİLLERDEN 20 KAT DAHA UZUN SÜRE DAYANIYOR !!!

Bu küçük pil sayesinde diğer pillerden 20 kat daha dayanıklı daha uzun ömürlü dayanabilir, daha hızlı şarj sistemi sunan yeni batarya meselesinde açıklamalarda Nitin Choudhary, ”mobil cihazınızı birkaç saniye içerisinde şarj edebileceksiniz ve bir sonraki haftaya kadar şarja ihtiyaç duyamayacaksınız” duyum alınmıştır. şimdilik patent başvurusunda bulunulacak ve patent alındığında ise uygulamalara başlanacaktır.Ve bunun sonucunda prizler biraz daha rahat olacaktır herkes için Allah Hayırlı uğurlu etsin.

 

Webreey {Webreey}

Yazar Hakkında Açıklaması

“Artık Telefonlarınız Daha Kısa sürede Şarj Olacak !!” üzerine 2 yorum

  1. Hızlı şarj olayının bence sorun teşkil edeceğini düşünüyorum. Bence mantıklı olan yavaş ve stabil şarj olayını kullanmak, Günümüzde geçmiş olarak Samsung ve iPhone gibi markaların bu pil sorunlarından kaynaklanan sorunlar belli. Bir çok telefon patladı ve sorun yaşattı insanlara. Bence en doğru olanını ve önerileni kullanmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

  2. PDF Kitap İndir diyor ki:

    Gerçekten şarj sorunu tamamen ortadan kalkacak gibi gözüküyor bu habere göre. Şuanki hızlı şarj denemeleri çok ısınma yapıyor maalesef.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir