Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İŞ DÜNYASI 26 0

Blackberry akıllı telefon pazarından çekiliyor

Akıllı telefon pazarı günden güne gelişimini sürdürüyor ve devler bu işi elinden bırakmamak adına acımaz rekabetler yaratıyor. Bu rekabetlere dayanamayan veya istediği noktaya ulaşamayan şirketler de bu pazardan çekilmek zorunda kalıyor. Bu şirketler arasına Blackberry’de adını yazdırabilir.

Blackberry bugüne kadar sürekli kendi yazılımı ile diğer akıllı telefonlara direnmiş olsa da Priv modeli ile Android platforma geçiş yapmıştı. Cihazın satış rakamları o kadar kötü olmasa da şirket hedeflerini tutturamadı. Söz konusu bu durum Blackberry‘nin sonu olabilir. Ortaya atılan bazı dedikodulara göre şirket artık akıllı telefon pazarından çekiliyor ve kepenkleri indiriyor.

blackberry-ofisi-2

Şirketin pazardan çekilmesinin birçok sebebi olabilir fakat ana sebeplerden bazıları satışların düşük seyretmesi ve yeni model Priv ile istenen başarının yakalanamaması. Bu nedenle şirket akıllı telefon pazarından çekilme kararı almış olacak. Ortalıkta dönen iddialara göre şirket birkaç gün içerisinde geri çekilme kararını açıklayarak akıllı telefon pazarından çıkmış olacak. Bundan sonraki hayatına yazılım ve uygulama alanında devam edecek.

Webreey {Webreey}

Yazar Hakkında Açıklaması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir