Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İŞ DÜNYASI 0 0

BMW’den Uçan Motosiklet: Hover Ride

 BMW’den Uçan Motosiklet: Hover Ride

İnsan her zaman bir lego tasarımından oluşturulacak modellerin nasıl göründüğüne dair zihninde bir canlandırma yapabilir. Bundan dolayı Lego Technic’s takımı ve BMW bir araya gelip uçan motosiklet konsepti (Hover Ride) hazırladılar.

hover ride

Bavyeralılar ise bu projenin nasıl gerçek kullanılabilir bir araç olabileceği hakkında çalışmalarını sürdürüyor. Öyle görünüyor ki gerçek ölçülerinde de bu başarılarını devam ettirecek gibiler.

Lego Technic, müşterinin tek bir kitten iki bitmiş ürün oluşturmasına olanak sağlayan ikisi bir arada kiti sunmayı seviyor ve bu da Hover Ride varyantını üreten ekibin motivasyon kaynağı.

BMW’nin tasarım departmanı, büyük liglere yükselmeden önce yeteneklerini mükemmelleştirmek adına çalışan genç tasarımcılar için BMW Junior Company adında bir çiftlik ekibine sahip. Lego Hover Ride modelinden ilham alıyorlardı. Ne yazık ki uçabilmenin bir yolu bulamamış olsalar da, tam ölçekte inşa ettiler.

hover ride

BMW’nin teknik model oluşturma eğiticisi Markus Kollmannsperger “Eğitmenlerimizle çalışan farklı disiplinlerden gelen meslektaşları görmek inanılmaz bir ilham kaynağı oldu” diyerek şöyle devam etti: “Bu projeye dahil olan herkes oldukça büyük miktarda şey öğrendi.”

Hover Ride Design Concept’in tam boyutlu modeli bu hafta ilk kez Kopenhag’daki LEGO World’de ortaya çıktı. Ardından Avrupa’da BMW Group Araştırma ve Yenilik Merkezi ve BMW Welt müzesi gibi yerlerde de yeni görüntüleri ortaya çıktı.

 

Webreey {Webreey}

Yazar Hakkında Açıklaması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir