????????
BİLİM 36 0

Bu gece cep telefonlarınızı kapatın mesajı hızla yayılıyor

Sosyal medyada hızla yayılan ve her kezin cep telefonolarına gelen habere göre “Bu gece 00:30- 03:00 saatleri arasında telefon, hücresel cihaz , tablet vb. cihazları kapattığınızdan emin olun  ve vücudunuzdan uzaklaştırın,  Singapur  televizyonu haberi açıkladı. Lütfen ailelerinize ve arkadaşlarınızada bu haberi söyleyin gerekirse aynı mesajı gönderin DİKKAT  “ Bu gece gezegenimiz için 12:30 ile 03:00 arası çok yüksek radyasyon olacaktır. Kozmik ışınlar Dünyaya yaklaşmaktadır. Bu nedenle  lütfen cep  telefonunu  kapat. Cihazı vücudunuza yakın bir yerde bırakmayın, bu ciddi hasara neden olabilir. Google ve NASA BBC News’i kontrol edin. Bu mesajı sizin için önemli olan Tüm  insanlara gönderin “ bu şekilde  mesaj her yerde yayılmaya devam  ediyor arkadaşlar.

 

bu-gece

Bu olay Gerçektende Doğru mu?

Herkesin merak ettiği konu ise bu olayın gerçekliği, aslından herkesin bildiği gibi bu gün özel bir gün  bildiğiniz üzere bu gün Süper Ay günü. İnsanların bu mesajları daha çok ciddiye almalarının bir sebebi  de budur,  ancak Süper ay normal dolunaydan yalnızca % 14 daha büyük görünecek. Yani ciddi derecede fark edilecek bir şey değildir, ve birkaç araştırmacının sözüne güvenerek radyasyon konusunda da ekstra bir etkisi yoktur.

Bir diğer yandan da elektronik cihazların Sar Değerleri bulunuyor yani  Sar değerleri elektorinik cihazların vücuda yaydığı radyasyon miktarını simgesidir. Yani asıl söylemek istediğim  her zaman için uyurken cihazınızı kapatmanız, uçak moduna lamanız, her zaman sizin için tavsiyemizdir. Snouç olarak bu durum bu güne ozel bir durum değildir.Bu tip önemli  durumlar ve bilgileri Singapur Tv den değil, NASA bizlere gerekli bilgileri verecektir ülkemizde bu tarz haberlere ciddi ilgi duyuluyor bu nedenle de bu fısıltı haber kısa sürede yayıldı, resmi bire duyuru gelmediği takdirde bu tarz haberlere kulak asılmamamısı oldukça önemlidir. Yeni haberler güncel olaylar ile Webreey.com u takip etmeye devam edin, sağlıcakla kalın…

Webreey {Webreey}

Yazar Hakkında Açıklaması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir