Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
OYUN 44 1

Rockstar GTA 6 Çalışmalarını iptal Etti

GTA serisinin yeni oyunlarını hepimiz merakla bekliyoruz ve GTA serisi oyun dünyasında önemli bir yer edinmiş durumda. Şüphesiz GTA serisinin en önemli çıkışı GTA 5 ile yapıldı. Gerek grafik, gerek ses kalitesi olarak gerçek yaşama en çok yaklaşılan oyun olan GTA 5 oyun severler tarafından büyük ilgi gördü ve tabiri caizse kapış kapış satıldı. Durum böyle olunca Rockstar‘ın GTA serisine yeni bir oyun geliştirmesi merakla beklenir oldu. Fakat hepimizin de bildiği üzere Rockstar’dan bu konuda herhangi bir atılım ve bir bilgi yok.

gta-5-detay

Oyun severleri üzecek bir haber duyuldu ve Rockstar’ın GTA 6‘yı geliştirmediği ortaya çıktı. Firmanın bu kararının arkasında GTA Online‘ın büyük bir payı var. Çıkış zamanlarında bazı sorunlar ile karşımıza çıksa da tüm oyun platformlarında şuanda aktif kullanıcı kitlesini sürekli koruyan ve oldukça rağbet gören GTA Online firmanın neredeyse tüm vaktini işgal ediyor ve önemli bir pazar oluşturmuş durumda. Firma da haliyle böyle büyük bir kitle ve pazar oluşturan bu oluşuma ciddi yatırımlar yapıyor ve yeni bir oyun geliştirecek zaman ve yatırım bulamıyor.

Firma daha önce GTA 6‘yı geliştirdiği duyurmuştu fakat durum böyle olunca yeni oyunun gelişimi ikinci plana atıldı. GTA Online hiçbir şekilde popülerliğini yitirmiyor aksine her geçen gün kendini geliştirmeye ve yeni kullanıcılar kazanmaya devam ediyor. Bunu gören firma da oyun hakkında yeni içerik paketleri üretiyor. Ayrıca GTA Online için satılan Shark Cash Card‘ların neredeyse kapış kapış gitmesi ve oluşan talep Rockstar için yeterli gözüküyor ve şirket tüm vaktini bu platforma yöneltiyor.

Webreey {Webreey}

Yazar Hakkında Açıklaması

“Rockstar GTA 6 Çalışmalarını iptal Etti” üzerine 1 yorum

  1. film izle dedi ki:

    Gta Online ‘ a her geçen gün farklı ve yeni özellik ve içerik geliyor hepside neredeyse bir oyun büyüklüğünde güncellemeler bence de 6 ya geçiş biraz zaman alacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir