Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
BİLİM 56 2

Telefonlar Artık Daha Kısa Sürede Şarj Olacak

Artık Telefonlar Daha Kısa Sürede Şarj Olacak

Bütün gün ellerimizden düşürmediğimiz aletler telefonlarımızdır, tabletlerimizdir. Herkes bunu gayet iyi bilmekte hatta telefonlar ile ilgili birçok haber ve duyum alınıyor. Telefonsuz yola çıkamayanlar, okula gittiğinde kitapların arasında ellerinden telefonu düşürmeyenler, kafede prizin yanında oturanlar, yurtlarda, pansiyonlarda priz kavgasına düşenler, ceplerinde her yerde uzun kablolu şarj aleti gezdirenler veya ağır powerbank taşıyanlar… Sizleri oldukça mutlu edecek çok güzel haberler var.

  University of Central Florida’da görev yapan bilim adamları, geliştirmiş oldukları şarj ile ömrü kısalmayan yepyeni bir kapasitör geliştirdi. Yani her kesin anlayacağı üzere şarj sorunu ortadan kalkıyor.

  BU PİL STANDART PİLLERDEN 20 KAT DAHA UZUN SÜRE DAYANIYOR !

Bu küçük pil diğer pillerden 20 kat daha dayanıklı daha uzun ömürlü. Daha hızlı şarj sistemi sunan yeni batarya meselesinde açıklamalarda Nitin Choudhary, ”mobil cihazınızı birkaç saniye içerisinde şarj edebileceksiniz ve bir sonraki haftaya kadar şarja ihtiyaç duyamayacaksınız” diyor. Şimdilik patent başvurusunda bulunulacak ve patent alındığında ise uygulamalara geçilecek. Ve bunun sonucunda prizler biraz daha rahat olacak.

 

Webreey {Webreey}

Yazar Hakkında Açıklaması

“Telefonlar Artık Daha Kısa Sürede Şarj Olacak” üzerine 2 yorum

  1. Hızlı şarj olayının bence sorun teşkil edeceğini düşünüyorum. Bence mantıklı olan yavaş ve stabil şarj olayını kullanmak, Günümüzde geçmiş olarak Samsung ve iPhone gibi markaların bu pil sorunlarından kaynaklanan sorunlar belli. Bir çok telefon patladı ve sorun yaşattı insanlara. Bence en doğru olanını ve önerileni kullanmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

  2. PDF dedi ki:

    Gerçekten şarj sorunu tamamen ortadan kalkacak gibi gözüküyor bu habere göre. Şuanki hızlı şarj denemeleri çok ısınma yapıyor maalesef.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir