Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Twitter satılacak mı?
İŞ DÜNYASI 32 0

Twitter satılacak mı?

Twitter son dönemlerde parasal sıkıntılar çekmekte olduğunu bilmeyen neredeyse yoktur. Kaybetmiş olduğu kullanıcı sayısı ile birlikte parasal değerde kaybetmeye devam ediyor. Hatta uzun zamandır da Twitter’ın satılacağı konusunda söylentiler dolaşmakta. Basın dünyasında paylaşılan haberlere göre Twitter yöneticilerinin Twitter’ı satacağına dair karar aldıkları söylenmekte.

Ama Twitter yetkililerinden bu konu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Twitter yöneticilerinin bu konu hakkında sessiz kalmalarının bir nedeni de olabilir. Ama konu hakkında önemli bir gelişme elde edildi. Sessizlik bozulacak gibi gözüküyor. Twitter’ın yöneticileri sosyal ağın satılıp satılmayacağına dair bir karar almak için toplantı yapacaklar. Tabi toplantıdan sonra büyük ihtimalle Twitter satılacak gibi gözükmekte. Twitter son dönemlerinde adeta can çekişiyordu ama ginede satılacağı konusunda hiç bir açıklama ve düşünce yoktu sanırsam yöneticiler daha fazla bu mali açığa dayanamayıp toplantı yaparak bu konu hakkında önemli bir karar almak istiyor.

Eğer toplantıda satılması kararlaştırılırsa toplantının ardından Twitter’ın satılması için işlemlere başlanacaktır. Tabi bu satış süresinin ne kadar olacağı hiç belli olmaz ama mutlaka büyük bir marka Twitter’ı satın alacaktır. Belki de en büyük rakiplerinden olan eski rakiplerinden desek daha doğru olur sanırsam Facebook satın alabilir. Son zamanlarda yaptığı satın alma işlemleri ve de geliştirmeleri sayesinde oldukça büyüyen Facebook ailesi çok da fazla güçlendi özellikle de maddi açıdan yani Twitter’ı satın almaması için çok da fazla bir neden yok gibi gözüküyor.

Ama sektör oldukça vahşi Google’da son zamanlarda yaptığı satın almalar ile özellikle de LinkedIn’de ki işlemi sosyal medya konusunda Google ilerlemeye çalışıyor. Google +’da istediği başarıyı elde edememesinden dolayı Twitter’ı da satın alacak gibi gözükmekte yani bir çok kişinin düşüncesine göre bu satın almayı Google’un iple çekiyor. Twitter için istenen fiyat ise 14 milyar Dolar.

Webreey {Webreey}

Yazar Hakkında Açıklaması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir