ucaklarda-internet-devri
İNTERNET 41 0

Uçaklarda internet devri 2017’de başlıyor!

Uçaklarda internet devri 2017’de başlıyor!

Uçaklarda internet zamanı artık başlıyor. Ab nin bu uygulaması artık Türkiye’de de hayata geçiyor, 2017 de bu uygulamayı hayata geçirmek için Inmarsat ve Türksat çalışmalar başlatıldı.

AB ülkelerinde başlatılan proje, 2017 yılında bilgisayar, telefon aracılığı ile 75 mb kadar internet erişimi sağlanacağı çalışmalar başlatıldı.

Denizcilik ve haberleşme bakanlığından öğrenilen bilgilere göre Ab ülkelerini kapsayan ve 2017 de s bant projesi ile uçaklarda artık 75 megabite kadar internet sağlanacaktır.

Projeye Türkiye’nin katılması için gerekli tüm çalışmaları, Türksat ve Inmarsat tarafından çalışmalar yapılıyor.

Btk da hali hazırda tam olarak 3 işletmeci bulunuyor, söz konusu mesele için  çeşitli denemeler yapıldı, ticari sunumun öncesinde bu denemelerin yapılması gerekli olduğu düşünülüyordu. ilk deneme kurulun kararı ile Ka band için yapıldı.

Tc kayıtlı hava taşıtlarında UHH ve ISS hizmeti yetkilendirmelerinin her ikisine de sahip işletmeler kurumun resmi internet adresinde bulunan  ”Hava Taşıtlarında Elektronik Haberleşme Hizmeti Sunumuna İlişkin Bilgi Formu”  doldurup onay sürecine geçecekler. Yabancı işletmelerde bu sistemden gerekli izin sürecinden geçerek yararlanabilecekler.

 

Webreey {Webreey}

Yazar Hakkında Açıklaması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir