whatsapp-goruntulu-arama
MOBİL 56 0

Whatsapp Görüntülü Arama Geldi!

Whatsapp Görüntülü Arama Geldi !

WhatsApp artık iletişimin olmazsa olmazlarından biri. Sürekli olarak güncel tutulan bir uygulama ancak yinede eksikleri bulunmakta, en çok beklenen ise görüntülü konuşma desteği en çok beklenilendi,  WhatsApp Betada ise görüntülü arama imkanı zaten mevcuttu ancak beta kullanamayan cihazlar için güzel haberler var.

Whatsapp da görüntülü arama dönemine geçildi. Güncelleme tüm android ve ios cihazlara geldi.

Görüntülü aramayı nihayet Türkiye’ye başlattı.  2 gün önce itibariyle başlayan güncelleme hızla yayıldı ve görüntülü arama yapmanız için gereken en baş şart ise görüşmeyi yapacağınız kişinin de son sürüm whatsapp kullanması gerekmektedir.

whatsapp-goruntulu-arama-2

WhatsApp Görüntülü Arama Türkiye için Başladı !

WhatsApp görüntülü arama ile tanıdıklarınız ile akrabalarınız, arkadaşlarınız ve en önemlisi gurbetteki  kardeşlerimiz için aileleri ile rahatlıkla hızlı güvenilir görüntü kalitesi yüksek bir şekilde görüntülü olarak hasret gidere bileceğiniz dedenizi, ebenizi arayıp bayramını kutlaya bileceğiniz görüntülü konuşma artık whatsapp ile sizlere sunuldu.

Görüntülü konuşma eklenmesi sonrası  Gif özelliği içinde yeni özellikler değişimler geldi, WhatsApp görüntülü konuşma için gerekli ios iphone cep telefonları için ios 8 ve üstü olması gerekmektedir. Android Cihazlar için ise Android 4.1 ve üstü  sürümler gerekmektedir.

 

Telefonunuzdaki WhatsApp uygulaması otomatik güncellenmedi ise yani görüntülü arama butonu çıkmadı ise ios veya android marketten güncellemeniz yeterli olacaktır, tabi ki yukarıda yazdığım özellikler geçerli olmak şartını da unutmayın. Alternatif olarakta whaptsapp.com.tr den indirebilirsiniz.

whatsapp-goruntulu-arama-1

WhatsApp’ta görüntülü arama nasıl yapılır ?

WhatsApp uygulamasını açın, Görüntülü armaya yapacağınız kişiye tıkayın Android telefonlarda aize simgesine tıklayın ekranda karşınıza aşağıya doğru “ sesli arama ve Görüntülü arama” çıkacaktır. İos da ise yalnızca kamera simgesine tıkayın.

WatsApp uygulamasında görüntülü arama , simge vs bir sıkıntı yaşarsanız biraz sabredin çünkü yeni güncellenen bir destek olması nedeniyle kısa bir süre içinde hatalar, sıkıntılar düzeltilecektir.

 

Whatsapp Görüntülü Görüşme Artık Aktif !!!

 

 

Webreey {Webreey}

Yazar Hakkında Açıklaması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir